Розморожувач скла своїми руками

2457

Розморожувач для скелець – засіб здатне швидко розтопити лід, паморозь або сніг. Часто цю рідину називають також «антилід», хоча це не зовсім так. Приставка “анти-“, означає, що реагент має перешкоджати появі льоду, а не його видалення. Але, тим не менш, варто розглянути обидва види. У всіх мета одна – хороша обзорность в зимовий час. До того ж суміші рідин, що мають спільні компоненти.

Щоб розморозити замерзле скло, знадобиться активний розчин, у якого дуже низька температура замерзання. Зазвичай такі засоби мають у своєму складі ізопропіл або інший спирт. У домашніх умовах також часто користуються властивостями солі і оцту.

Навіщо це потрібно і через що так відбувається

Антиобледенитель застосовується для того, щоб швидко і без ушкодження видалити лід зі скла. Так, звичайно, можна застосувати і скребок, але… По-перше, це не завжди доцільно (після крижаного дощу), по-друге, це довше і, по-третє, можна пошкодити скло. А гарна оглядовість — запорука безпеки на дорозі. Тому, водієві необхідно очистити лобове скло і хоча б частину заднього, передні бічні і обов’язково дзеркала.

На тих машинах, де є вбудований підігрів дзеркал і заднього скла, досить лише включити відповідний режим і м’якою ганчіркою видалити оттаявший лід. Але для переднього розморожувач просто необхідний всім автовласникам.

Чому скла покриваються льодом?

Хтось може запитати: «А чому взагалі скла обмерзають? З-за чого кожен день доводиться вставати раніше і йти чистити лобове скло автомобіля?» Приїхав на роботу взимку, вийшов з автомобіля на кілька годин, повертаєшся, а скло все в інеї. Кожен раз доводиться зіскоблювати.

У зимовий час водії включають грубку, яка природно нагріває салон, в тому числі і скла. Тому, під час охолодження, або утворюється конденсат (який згодом і замерзає), або, якщо йде сніг, тануть кристали води у вигляді снігу, а потім перетворюються в крижану кірку.

Розморожувач скла своїми руками

Потіють скла

Однією з причин запотівання вікон в авто є мокра оббивка сидінь або вологий килимок. Також може виникати з-за відмови печі і порушеною рециркуляції повітря, коли вентиляція включена всередину салону, а забір повітря…
Детальніше

Розморожувач скла своїми руками

Зимова автохімія

Зимова автохімія. Огляд, відгуки, порівняння і рекомендації. Відео. Автохімія та автокосметика для вашої машини в зимовий період. Автохімія для зими
Детальніше

Чим можна розморозити скла?

Не так багато водіїв бореться з замерзанню скла в автомобілі спеціальними засобами. Краще розморожувати по-старому – обдув лобового теплим повітрям з печі і на задньому включають підігрів. А дарма, адже якщо робити все в комплексі, буде значно швидше.

З обережністю використовуйте грубку!

Абсолютно всі автовласники борються з обмерзлими склом з допомогою автомобільної печі, але тут потрібна обережність! Направляючи потік повітря тільки на лобове скло, вибирайте самий повільний і прохолодний режим.

Охолоджувати відразу сильно теплим або гарячим повітрям не можна — з-за різкого перепаду лобове скло може лопнути.

До речі, розтріскування скла вас очікує і в разі відігрівання його гарячою водою. Поливати скло з чайника, будь-то лобове або бічне — КАТЕГОРИЧНО не МОЖНА!

Отже, чим же можна побороти замерзле скло? По-перше, дійсно акуратно користуватися штатними можливостями, по-друге, купити спеціальну зимову хімію – аерозоль з балончика може і запобігати обмерзання і видаляти вже з’явився лід. Самий бюджетний варіант – зробити антилід своїми руками.

Суть будь-якого складу полягає в наявності речовини, здатного знизити температуру замерзання. Різні спирти як раз і є такими. Наприклад: ізопропіл, етиловий спирт, денатурат і метанол (останні два з обережністю, так як шкідливі для людини). Оскільки вони дуже летючі, то щоб їх затримати на поверхні домішують допоміжні інгредієнти. Такі як гліцерин, маслянисті речовини (хоча вони залишають розлучення) і деякі інші.

Народна практика говорить, що не тільки спиртами можна розморозити. Для видалення вже утворився обмерзання успішно використовують оцет, кухонну сіль і навіть шматок господарського мила. Правда мило застосовують як «антилід», щоб запобігти обмерзання. Головна вимога до мила – воно повинно бути саме «господарським».

А можна приготувати розморожувач для скла своїми руками?

Самостійне приготування рідини для розморожування скла автомобіля

Практично у всіх пропонованих розморожувачів склад має загальне діюча речовина – спирт. Так що без проблем приготувати свій засіб для видалення інею можна в домашніх умовах. Важливо лише дотримуватися пропорції, а також знайти підходящий вид спиртовмісної рідини. А народні засоби і зовсім не доводиться спеціально готувати. Просто береш в руки і натираешь скло авто, щоб не замерзало і розтанув лід.

У більшості випадків, розморожувач зроблений своїми руками, не тільки не буде поступатися покупному по ефективності, але й плюс до всього, майже абсолютно безкоштовний. Досить згадати шкільний курс хімії.

5 рецептів, як і з чого приготувати розморожувач авто скла

Найкращий варіант – змішати чистий ізопропіл з чистим етиловим спиртом. Але ось де його взяти, той ізопропіл? Тому краще скористатися більш доступними засобами. Отже, розморожувач скла своїми руками можна приготувати якщо є:

Сіль

Для приготування розчину знадобиться дві столові ложки на 1 склянку води звичайної кухонної солі. Просочивши м’яку губку таким солоним розчином, протирати скло до тих пір, поки з нього не зійдуть іній і лід. Потім витерти насухо м’якою ганчіркою.

Врахуйте, що сіль несприятливо впливає на лакофарбове покриття і гумові ущільнення, тому обробляти скла слід не надто рясно.

Найкраще насипати солі в згорток з марлевої шмати і прикладати до скла, так точно не буде жодного контакту з фарбою, ні гумовими ущільнювачами. Правда, можуть з’явитися плями, які потім видаляються сухою тканиною.

Етиловий спирт

Можна скористатися рідиною, яка містить в достатній концентрації етиловий спирт. Розчин рівномірно наноситься на пару хвилин і потім залишки льоду потрібно прибрати ганчіркою. Підійде як технічний, так і харчової (етиловий) спирт. Зазвичай в аптеці для таких цілей купують настоянку глоду. Але в цілому це не важливо, підійде будь спиртосодержащий розчин.

Незамерзайка +спирт

Часто на скло просто бризкають «незамерзайкой», хоча вона придатна лише у випадках легкої паморозі, в іншому ж буде тільки гірше. Така рідина являє собою водний розчин изопропила. За фактом, створена, щоб не замерзати швидко, але тільки на вже ТЕПЛОМ склі, під час очищення в русі. Так що, якщо спробувати видалити сніг, то він лише перетвориться на щільну крижану кірку. Такий засіб краще доповнити концентратом C₂H₅OH.

Рідина для миття стекол +спирт

Досить ефективний засіб для розморожування скла можна приготувати з спрею для миття скляних поверхонь і спирту. Максимальний результат досягається в пропорції 2:1. Наприклад на 200 мл спирту додати 100-150 грамів рідини для скла. При дуже сильних морозах можна зробити і 1:1, щоб не отримати зворотний ефект.

Користуватися сумішшю можна вранці для розморожування льоду шляхом розбризкування через розпилювач.

Оцтовий розчин

Розчинити лід на склі та дзеркалах автомобіля можна також звичайним 9-12% оцтом. Температура замерзання оцтового розчину нижче -20 °C (60% оцтова есенція замерзає при -25 градусів Цельсія).

Сама ударна рідина, яку можна приготувати своїми руками для швидкого розморожування скла – це коктейль із спирту (95%), оцту (5%) і солі (1 ст. л. на літр).

Скористатися всіма радами можна навіть без наявності сикавки, просто налив розчини на замерзлу поверхню або тканинне рушник для протирання. Єдиний недолік — рідини швидше витратяться.

Хто перевіряв ці та інші методи для видалення крижаної кірки або запобігання обмерзання, залиште свій відгук. Пишіть в коментарях щоб поділиться досвідом, не будьте егоїстами!

Як зробити розморожувач або антиобледенитель своїми руками?

Щоб самостійно швидко приготувати ефективний рідкий реагент, здатний розтопити лід, дотримуйтесь наочної покрокової інструкції:

Розморожувач скла своїми руками

Розморожувач скла своїми руками

Розморожувач скла своїми руками

Розморожувач скла своїми руками

Розморожувач скла своїми руками

Розморожувач скла своїми руками

Розморожувач скла своїми руками

Не важливо, чи купили ви засіб для розморожування або зробили самостійно, після нанесення треба почекати 1-2 хвилини щоб лід почав танути, а потім видалити його скребком або м’яким рушником.

Ефект після застосування

У підсумку зробивши все по інструкції отримуємо гідний ефект причому майже задарма. Для наочності дивіться порівняння до і після обробки:

Автор: Іван Матієшин