Як вибрати автоматичний вимикач

3-7-2019

Как выбрать автоматический выключатель
Перед покупкою автомата захисту вам необхідно точно знати, яким технічними параметрами повинен відповідати автоматичний вимикач. Давайте більш детально ознайомимося з характеристиками автоматичних вимикачів. Одним з основних критеріїв вибору автомата є його робочий струм. Залежить цей показник від допустимого максимального струму захищається електропроводки (матеріалу жили проводу, перерізу проводу і способу прокладки). Причому робочий струм є одним з основних критеріїв вибору захисного автоматичного вимикача.
Також хочемо вам порекомендувати etimat
Установка автомата з завищеними робочим струмом може викликати перегрів та термічне руйнування ізоляції проводу, але навіть при такому порушенні вимикаюча здатність при короткому замиканні порушена не буде і в момент короткого замикання спрацює автомат і відключить живлення. Наступним параметром, на який слід звернути увагу є граничний струм короткого замикання, при якому автоматичний вимикач спрацює і розімкне ланцюг. А і при використанні в квартирі або на дачі зупиніть свій вибір на останніх двох.
Кількість полюсів автомата залежить від електрощита, в якому він буде застосовуватися. Наприклад, в однофазному електрощиті встановлюють двополюсні і однополюсні автомати, в трифазному електрощиті з трифазними споживачами триполюсні і чотирьохполюсних автоматичні вимикачі. У зв’язку з тим, що різні електроприлади мають різні пускові струми необхідно проводити підбір автоматів з тимчасово струмовим характеристиками (B, С або D). Наприклад, автоматичний вимикач типу У спрацьовує при 3 – 5 кратному перевищенні номінального струму. Автомат типу З спрацює при 5 -10 номінальних струмах. Маємо однофазну електропроводку (220В) в старому багатоквартирному будинку, Для квартири вибираємо автоматичний вимикач в замін застарілих пробкових запобіжників. Параметри електропроводки: кабелі прокладені давно і не можуть витримати електричний струм більш 10А. Згідно з вищевикладеним показниками необхідно вибрати автоматичний вимикач для всієї квартири (вступної). Вт), то вибираємо автоматичний вимикач з номінальним струмом 10А. Так як в модернизируемом електрощиті пробкові запобіжники стоять на фазному і нульовому проводі (що за сучасними нормами заборонено), замінимо їх одним двополюсним. Час – струмовий характеристику необхідного автомата буде відповідати типу , так як в квартирі не передбачається установка яких або електродвигунів.
Установка щита обліку на о.