Загорілася лампа тиску масла: що робити-викликати евакуатор або долити масло (яке)?

77

Далеко від цивілізації загорівся індикатор низького тиску масла. У причинах будемо розбиратися потім. Потрібно вирішувати-що ж робити

«перші ходи» в такій партії відомі – звертаємо з проїжджого тракту куди завгодно в сторону. Потім ліземо під капот, дістаємо масляний щуп (перед цим добре б почекати кілька хвилин, щоб масло скло вниз) і оцінюємо рівень масла. Якщо масла мало-це краще, ніж якби його було багато: останнє, швидше за все, натякнуло б на серйозні проблеми типу потрапляння в масло антифризу. З такою проблемою в дорозі все одно, в общем-то, не впоратися. А ось якщо масла дійсно мало, то в мотор потрібно щось підлити. Продовжувати рух в таких умовах категорично не можна. Але що саме підлити-то?

Правильна відповідь на завдання давно відомий: хороший автомобіліст якраз на цей випадок повинен возити в багажнику хоча б літрову упаковку масла, рекомендованого заводом-виробником автомобіля. Але наша людина, швидше за все, вважає, що до нього це побажання не відноситься.

Відразу скажемо, що в безвихідній ситуації мотору краще хоч якесь масло, ніж взагалі ніякого. Мотористи (не для преси, звичайно) кажуть: жодна сучасна олива не здатна миттєво вбити мотор. І якщо залити хоч якесь моторне масло (не гіпоїдне, природно!) і потихеньку рухатися “до бази”, не граючи ні з ким в догонялки, то мотор це стерпить. Потім потрібно буде провести повну заміну масла, а також розібратися, чому його раптом стало мало. Але це буде потім – до того потрібно за всяку ціну дістатися до азс, магазинчика на трасі і т.п.

Втім, жодне з автомобільних представництв, звичайно ж, такі дії не схвалює. Хіба що фольксваген або шкода: на крайній випадок вони допускають можливість використання не рекомендоване масло, а «майже таке ж». Втім, шкодівці навіть в екстреній ситуації не радять заливати в мотор мінералку-тільки синтетику!

Цікавий натяк з бмв: мовляв, наші індикатори спрацьовують з достатнім запасом за часом, щоб можна було доїхати до найближчої азс або магазину. При цьому слід уникати роботи двс на високих оборотах, а також сильних поздовжніх і поперечних прискорень. Якщо залити якесь альтернативне масло, то заміну потрібно провести протягом найближчої тисячі кілометрів пробігу.

На сітроені пояснили: нормами виробника не рекомендовано змішувати масла різних виробників навіть при збігу їх характеристик. Якщо ж така ситуація, в силу обставин, все ж склалася, рекомендується, як можна швидше, зробити повну заміну моторного масла з промиванням системи змащення двигуна.

А ось такі фірми як міцубісі, рено, мазда, кіа і – треба ж! – ваз зайняли в цьому питанні глуху оборону. Мовляв, крок вправо, крок вліво-вирок! глушіть мотор і доставляйте машину дилеру: ми самі розберемося, що до чого. А для доливання дозволяємо використовувати тільки оригінальні масла.

Перестраховики? так, почасти-але зрозуміти таку позицію можна. Фахівці з міцубісі відзначають, що їх мотори апріорі не повинні вимагати доливання масла в міжсервісний інтервал, а тому загоряння індикатора тиску масла свідчить про серйозні проблеми в моторі. Тому не треба займатися самодіяльністю – приїжджайте відразу до нас.

У схожому стилі пояснив свою позицію і ваз. Мовляв, не кожен сучасний власник в змозі поставити діагноз, а причини загоряння індикатора тиску можуть бути різними. Може вийти і так, що, долив масло, людина заспокоїться, поїде далі і остаточно занапастить движок.

Що ж, коло замкнулося. Для набуття душевного спокою все-таки потрібно витратити трохи часу і грошей, придбавши упаковку рекомендованого масла. Багато місця в багажнику воно не займе. А якщо індикатор і справді загориться, ви будете знати: мовляв, я зробив все, що міг.