Екоактивісти подали в суд на bmw і mercedes-benz

77

Вимоги duh, в общем-то, не відрізняються від вимог інших екологічних груп: на їхню думку, автовиробники повинні негайно взяти курс на» зелену ” економіку — але на які жертви компаніям і країнам для цього доведеться піти, чомусь не береться до уваги. Наприклад, чехія, в особі прем’єр-міністра андрія бабіша, вже висловилася проти будь-яких заборон на продаж автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння, тому що не збирається руйнувати найбільшу галузь національної економіки.

При цьому з бабішем згоден і міністр економіки, регіонального розвитку та енергетики баварії хуберт айвангер, який заявив, що не допустить перетворення процвітаючого автомобільного регіону на «другий детройт». А глава toyota акіо тойода розкритикував глобальний тренд на електрифікацію, але стосовно японії. За словами тойоди, захоплення декарбонізацією може призвести до втрати 5,5 мільйона робочих місць — це стане катастрофою для країни.

Orca-найбільша установка по захопленню вуглекислого газу з атмосфери з подальшим його похованням в базальтових породах на глибині 800-2000 метрів, побудована audi і climeworks. Процес виглядає так. Спочатку вентилятори закачують повітря в колектори, де спеціальні фільтри вловлюють co₂. Потім насичений вуглекислотою адсорбент нагрівають до 80-100 градусів, а виділений на цьому етапі діоксид вуглецю за допомогою грунтових вод переміщують під землю. Там за кілька років він мінералізується і перетворюється в карбонати.

Тим часом викиди вуглекислоти від транспорту скорочуються — принаймні на папері. Виробники випускають нові моделі з електричними силовими установками, переходять на» зелену ” енергетику і з легкістю беруться за експериментальні проекти. До числа останніх можна віднести будівництво заводу porsche з випуску синтетичного палива або створення установки по захопленню co₂ з повітря — спільний проект audi і швейцарської фірми climeworks.