Троїть на холодну

617

Водії час від часу стикаються з проблемою, коли при запуску двигуна, на холодну, троїть холодний двигун автомобіля. А саме: після заводки падають обороти, з’являється нерівний вихлоп і запах не згорілого палива, мотор починає «подтраивать», а по мірі того як двигун прогрівається — авто починає працювати рівно, при цьому особливих явних ознак проблем з двигуном не видно.

Що робити, звідки починати пошуки проблеми — незрозуміло? У такому випадку, варто шукати причину «троения» двигуна, дотримуючись викладених нижче вказівок.

7 причин троения двигуна холодного двигуна

  • Для початку вивернути свічки і подивитися, як йдуть справи з нагаром. Адже будь-якому досвідченому автомеханіку відомо, що за станом свічок (колір на свічці) теж можна багато чого сказати і поставити якийсь діагноз.
  • Також, поміряти компресію в циліндрах, як на суху, так і з додаванням масла в горщики (якщо підніметься – кільця прийшли у непридатність, якщо ні — не відрегульовані клапана).
  • Перевірити високовольтні дроти, якщо є така можливість, то можна підкинути інші, подивитися — чи зміниться результат.
  • Для заспокоєння совісті помити ДУ і РХХ, така процедура зайвою ніколи не буде.
  • Не рідко проблема, коли двигун троїть на холодну, пов’язана з несправністю датчика масової витрати повітря (ДМРВ), з цього його також одним з перших варто перевірити.
  • Можливий варіант, коли йде банальний підсмоктування повітря між головкою і впускним колектором грає ключову роль в троении.
  • Сучасні автомобілі з уприскуванням не рідко страждають від поганої якості палива, тому актуальною буде промивка форсунок і зміна заправної станції.
  • Троение дизельного двигуна

    Дизельних двигунів проблема троения на холодну знайома нітрохи не менш бензинових колег, але коло пошуку причин декілька. При цьому троение двигуна часто супроводжується сизим або білим димом з вихлопної.

    Троїть на холодну

    По-перше, це може бути повітря в системі.

    По-друге — можливо виникнення проблеми в свічках напруження.

    В третіх — підклинювання холодної форсунки.

    Ось три основних і найбільш поширених проблеми. Втім, не виключено зазори клапанів і неправильно виставлені мітки ГРМ і ТНВД.

    Але все ж, перед тим як перевіряти і змінювати все підряд, слід пам’ятати, що сучасні двигуни не терплять «діагностики в сліпу», аж надто багато схожих симптомів при різних несправностях.

    А міняти все, що вам порадять, може і не принести плодів. Тому, насамперед, необхідно зробити комп’ютерну діагностику (якщо є така можливість) і, вже виходячи з отриманих результатів, робити відповідні висновки при пошуку причини несправності.

    Автор: Іван Петрович