Як прибрати іржу з кузова автомобіля

693

Автомобілісти не даремно називають іржу хворобою машини. Адже у них є кілька характерних подібностей: легко підхопити взимку, поширюється з часом, якщо не вживати заходів, результат буде плачевним. Тому виникає важливе питання – як прибрати іржу з кузова автомобіля. Але про все по порядку.

Чому виникає іржа на кузові автомобіля

Іржа виникає під впливом води + кисню, яких повно в атмосфері. Взимку справа ускладнюється сіллю і хімічними реагентами, якими посипають дороги. Саме вони сприяють виникненню іржі на кузові автомобіля. А початися все може з маленької подряпини від удару камінчиком, в яку все це потрапить.

Існує думка, що від іржі авто можна вберегти у гаражі. Але на практиці, це скоріше сприяє, чим перешкоджає гниттю кузова. Чому? Та тому, що після поїздки по снігу, сдобренному сіллю, машину ставлять у гараж, де сніг тане на кузові, що стає причиною появи корозії. Виняток, якщо гараж добре вентилюється і опалюється.

Найбільш часто страждають від іржі такі частини кузова автомобіля як

  • колісні арки;
  • днище;
  • дах;
  • капот;
  • багажник.

Також часто страждає від іржі глушник.

Як прибрати іржу з кузова автомобіля

Щоб зупинити іржавіння кузова авто і прибрати сліди іржі потрібно виконати декілька операцій серед яких підготовка пошкодженої ділянки кузова, видалення іржі, шпаклівка і фарбування кузова.

Підготовка кузова. Щоб підготувати кузова до подальших дій з прибирання іржі, його треба помити. Якщо при цьому використовувати автошампунь, то можна пропустити знежирення кузова, оскільки він видаляє жир і вимиє сіль і бруд. Після миття треба добре витерти кузов і дати йому висохнути.

Видалення іржі кузова. Іржу видаляють різними способами, хто використовує металеву щітку, хто піскострумінь, хто віддає перевагу хімічні засоби, а хтось довольствует шкіркою, переходячи в процесі видалення від грубозернистим до дрібнозернистою. Вибір залежить від масштабів пошкодженого іржею ділянки. Але як би там не було, важливий результат – максимальне усунення слідів корозії та іржі.

Потрібно щоб залишився неушкоджений, блискучий метал.

Шпаклівка і фарбування кузова. Після того як прибрали іржу з кузова автомобіля, очищений метал можна ще раз знежирити, і після сушіння нанести шар антикорозійного грунту. Потім наноситься шпаклівка, яка підрівнюється шкуркою, щоб домогтися рівної поверхні без виступів. Потім лягає шар грунтовки і можна приступати до фарбування кузова. Фарбу, природно, потрібно підбирати за основним кольором.

Ось як можна прибрати іржу з кузова автомобіля. Такий своєчасний кузовний ремонт може досить значно продовжити час експлуатації авто.

Автор: Іван Матієшин