Як зняти стару тонування

3590

Тонування скла автомобіля – це досить складний технологічний процес, при якому затемнюють скла спеціальної тонувальної плівкою або наносять напилення або ж просто вставляють кольорові скла. Багато автолюбителів задаються питанням, як зняти стару тонування зі скла автомобіля і як наклеїти нову за допомогою підручних засобів. Тому спробуємо допомогти їм розібратися, як же це робиться.

Розглянемо питання такого змісту:

  • Причини зняття
  • Способи видалення тонування на стеклах
  • Особливості зняття тонування з заднього скла
  • Способи видалення клею
  • Корисні поради по догляду за тонованим склом

Причини зняття плівки

Отдирание тонувальної плівки — це дуже трудомісткий процес, до якого потрібно підходити не менш серйозно, ніж до її поклейці. Так що способи зняття багато в чому будуть залежати від причини по якій потрібно прибрати стару тонування. Оскільки щодо свеженаклеенную плівку набагато простіше прибирати ніж стару. І так ознайомимося з найпоширенішими причинами її зняття.

Причини зняття плівки:

  • Якщо ви помітили, що плівка початку вигоряти, відшаровуватися, або утворилися якісь дефекти, наприклад, повітряні міхури або ж просто вона змінила свій колір, то зрозуміло, що немає сенсу залишати її на стеклах, тому що все одно свої функції вона вже втратила так і зовнішній вигляд теж. В основному зміна кольору може статися при використанні неметалевих барвників у тонування, а поява бульбашок у свою чергу, із-за поганого приклеювання тонування до вікна або неякісного клею.
    Як зняти стару тонування
  • Якщо після покупки авто ви виявили, що плівка дуже темна, то її теж потрібно змінювати, оскільки вона може не відповідати стандартам. У правилах дорожнього руху зазначено, що тонування скла дозволено тільки в допустимих нормах, тобто светопропускная здатність лобового скла не повинна бути нижче 75%, для всіх інших стекол нижня межа 70%. Крім того, на лобовому склі може перебувати светозащищающая смуга шириною не більше 15 сантиметрів. Якщо вас зупинять на дорозі співробітники ГИБДД і помітять це порушення, то відповідних санкцій у вигляді штрафу, вам не уникнути.
  • Також зняття тонування необхідно, якщо на склі з’явився скол або тріщина і щоб він далі не поширювався ви зібралися його усунути.
  • Які існують способи видалення тонування

    Звичайно, в ідеалі щоб не морочитися зі зняттям плівки можна скористатися спеціальною послугою в автосервісі. Але ціна за останній час підскочила до неможливості, що простіше вже все зробити самому. Багато автолюбителів помилково думають, що плівку самостійно дуже легко зняти, і вони дуже помиляються. Оскільки щоб зробити це якісно, потрібно знати кілька важливих моментів, про які далі піде мова.

    Як зняти стару тонування

    Тому розглянемо способи видалення тонувальної плівки:

  • З допомогою нагрівання промисловим феном або парогенератором.
  • Без нагрівання мильним розчином.
  • За допомогою аміаку.
  • Будь-яким з цих способів ви можете скористатися, щоб зняти плівку зі скла свого автомобіля.

    Ще дуже велику роль грає фірма виробник плівок для тонування. Думки з приводу китайської тонування розходяться, хтось каже, що вона погано знімається, а у кого-то вона взагалі не тримається. Наприклад, згідно з відгуками споживачів у китайської плівки якість набагато гірша, ніж у інших виробників. Тому на питання, як зняти стару китайську тонування, відповідь очевидна, набагато складніше, довше за часом і більше мороки, ніж з звичайної, тим більше якщо вона ще й давня. У всьому іншому, що потрібно діяти за загальноприйнятим алгоритмом.

    Видалення тонування з допомогою нагріву

    Чим можна здерти стару тонування, — запитаєте ви. Для того, щоб зняти стару тонувальну плівку треба попередньо підготувати необхідні інструменти, такі як: промисловий чи побутовий фен, хоча для нагріву можна застосувати і парогенератор або інші побутові прилади які можуть випромінювати тепло (в деяких випадках примудряються гріти навіть праскою).

    При використанні промислового фена бажано не перестаратися, щоб скло не луснуло і не деформувалося, а тонувальна плівка не розплавилася.
    Як зняти стару тонування

    Видалення за допомогою промислового фена

    Як зняти стару тонування

    Видалення за допомогою парогенератора

    Заходи безпеки при прогріві плівки необхідно дотримуватися з-за того, що потім її так просто вже не вийде зняти, доведеться зіскоблювати. А ще, в цілях безпеки рекомендуємо зняти всі декоративні елементи.

    З допомогою парогенератора плівку можна зняти набагато швидше і якісніше, тому, що гарячий пар подається на сопло під тиском. Це дозволяє не тільки видалити плівку, але і шар клею. Потрібно відзначити, що такий метод хоч і є достатньо ефективним, але не безпечний, так як парогенератор працює під дуже високою температурою, яка може загрожувати не лише скло, але й власного здоров’я.

    Далі наведемо більш детальну інструкцію щодо зняття плівки за допомогою фена:

  • Першим ділом потрібно плівку гарненько прогріти, щоб вона без особливих зусиль відставала від скла не залишаючи при цьому шар клею, хоча якщо він і залишається, не біда, потім його можна буде видалити додатково, головне щоб плівка подделась лезом.
    Важливо! Під час роботи фена потрібно стежити за тим, щоб гаряче повітря не потрапляло на гумові та пластикові деталі салону, щоб їх не пошкодити.
    Як зняти стару тонування

    Самостійне видалення тонування зі скла автомобіля

  • Другий важливий момент при знятті — це температурний режим, він не повинен бути різним, тому що перепад температури може негативно вплинути на скло, як наслідок воно почне тріскатися, тому краще проводити такі роботи в теплий період року. Фахівці рекомендують прогрівати скло до 40С, саме при такій температурі клей стане м’яким і плівка не плавиться.
  • Після прогрівання за допомогою ножа потрібно акуратно підчепити плівку по краях, намагаючись таким чином зняти, діяти потрібно повільно, тому що на склі можуть залишитися частки клею, які згодом необхідно буде відмивати миючими засобами.
  • Щоб більш наочно розібратися з тим, як зняти стару тонування, нижче можна ознайомитись з відео інструкцією.

    Зняття тонування без нагріву

    Як зняти стару тонування

    Питанням як зняти стару тонування без фена, задаються ті автолюбителі у яких немає такого інструменту. І першою ж їхньою помилкою є сама думка, що якщо краї плівки відшарувалися, то зняти її буде набагато легше, ніж в протилежному випадку. Іноді найпростіше, що ви можете зробити це, просто потягнути за оттопырившуюся частина тонування, яка надалі просто відірветься і не залишить за собою шматочків плівки для подальшого зняття, а це буде означати, що матеріал, який утримував її на склі, просто пересох. Щоб цього не сталося, використовують засоби для миття посуду, адже вони напевно є в кожному будинку. Також додатково до миючого засобу вам знадобиться губка або ганчірка невеликих розмірів, нею потрібно витирати сліди на склі, ще необхідно лезо або скребок для поддевания плівки.

    Якщо плівка добре тримається на склі, то можна її просто «зрізати» за допомогою гострого леза.

    Для того, щоб позбавиться від старої тонування мильною водою, не використовуючи прогрівання необхідно:

  • Відразу підготуємо миючий засіб, який попередньо потрібно розбавити невеликою кількістю води (24-40 мл засобу на 1 л води). Готовий розчин необхідно перелити в обприскувач, для більш зручного використання. Бризкати їм потрібно безпосередньо на внутрішні краї плівки, щоб шар поступово відлипав від скла.
  • Після чого, починаємо лезом піддягати плівку, під дуже гострим кутом до скла намагаючись не пошкодити її. Якщо шматок плівки підчепити до того моменту, коли вже можна потягнути за його край, то повільними рухами можна пробувати стягувати, при цьому, місце, де знаходився клей, краще всього змочувати теплим розчином. Цю процедуру треба проробляти кілька разів, при цьому давши час, щоб плівка встигала відшаровуватися.
  • Після того як поверхня очищена від плівки на неї потрібно нанести миючий засіб і за допомогою гумового скребка видалити клей, який під дією кошти розм’як. Потрібно добре очистити всю поверхню, щоб на склі не залишилося матеріалу.
  • Якщо на поверхні все таки залишився клей, то рекомендують застосувати спеціальний засіб для зняття тонування. Хоча з таким завданням добре впорається розчинник 646 або ацетон, ними залишки клейкого матеріалу видаляються на ура».
  • Після застосування засобів потрібно витерти скло насухо бажано чистим клаптиком тканини.
  • Як зняти стару тонування

    Растонирование стекол за допомогою аміаку

    Застосувавши таку шкідливу речовину як аміак, можна без праці впорається з видаленням тонування що знаходиться в будь-якому стані, як старої потресканной, так і ще в нормальному стані, на бічному або наклеєної на задньому склі з нитками обігріву. Такий метод растонировки заднього скла з допомогою аміаку часто застосовують американці, оскільки він самий надійний і здатний впоратися зі стійким клеєм найякісніших тонуючих плівок.

    Ось що для цього потрібно:

  • Поверхня попередньо необхідно змочити мильним розчином, потім аміаком.
  • Після чого до нього потрібно додати невелику частину поліетиленового мішка для збору сміття, на який теж необхідно нанести з пульверизатора аміак. Працювати рекомендується в респіраторі.
  • Такий самий фрагмент поліетилену прикласти до внутрішній стороні скла. Після чого потрібно залишити на деякий час, щоб почекати поки тепло сонячних променів розігріє поліетилен. Під впливом тепла і аміаку плівка почне деформуватися, і відшаровуватися від скла.
  • Далі залишиться просто видалити плівку разом з поліетиленовим мішком.
  • Як зняти стару тонування

    Як зняти стару тонування
    Як зняти стару тонування
    Як зняти стару тонування

    Мінус цього методу в тому, що його можна застосовувати тільки в сонячну погоду. Як правило, після видалення плівки на склі залишається клей, його потрібно додатково очищати, наприклад, з допомогою мильного розчину і леза. Після всіх проведених операцій бажано все ретельно витерти серветкою.

    Як зняти тонування з заднього скла не пошкодивши обігрів

    Видаляти тонувальну плівку на бічних стеклах куди простіше і швидше ніж робити це на задньому, особливо якщо воно ще з підігрівом. Тому, приділимо окрему увагу та розповімо про нюанси, як зняти тонуючу плівку з заднього скла, при цьому не пошкодивши обігрів, обшивку в салоні і декоративні панелі. Розкриємо декілька хитрощів.

    Як зняти стару тонування

    Задні скла в більшості випадків оснащені підігрівом у вигляді спеціальних тонких ниток. Так що під час зняття плівки зі скла, не потрібно робити різких рухів, бо можна пошкодити нагрівальні елементи. Уникнути негативних наслідків при знятті плівки допоможе тільки прогрів і використання мильного (лужного) розчину. Тому якщо немає в наявності фена досить просто включити обігрів скла. Під впливом тепла клей стане більш м’яким і зможе легко знятися зі скла, не пошкодивши нагрівальні нитки.

    Розігрівати скло феном допускається при температурі вище 0 градусів, в іншому випадку воно може лопнути. Тому знімати тонування взимку не рекомендується.

    Ще один нескладний і надійний метод позбавиться від тонування на склі з обігрівом — скористатися методом видалення аміаком (описаний вище). Або навіть звичайною мильною водою з використанням харчової плівки. Але розпилення води і приклеювання плівки поверх затягне видалення тонування на пару днів (саме стільки потрібно часу щоб вода проникла за плівку і та отлепилась).

    Як бачите, все можна зробити своїми руками, якщо тільки бути уважним і акуратним до свого транспортного засобу. Якщо виконувати всі дії строго по інструкції, тоді ви нічого не пошкодите в автомобілі, але, а якщо все-таки цей процес для вас здається складним, то краще звернутися до професіоналів, але тоді доведеться витратити 2 — 3 тис. руб..

    Як видалити залишився клей з скла

    Якщо при знятті плівки ви допускали деякі помилки, то на склі може залишитися липкий шар клею. Щоб впоратися з ним самостійно, потрібно дуже добре постаратися.

    Строго не рекомендується знімати клей лезом, тому що можна пошкодити скло, для цього використовують брилочку (шпатель).
    Як зняти стару тонування

    Тому далі будемо розбиратися з інструкцією щодо зняття клею.Щоб без проблем впоратися з залишками клею на поверхні скла, після зняття тонування, потрібно знати деякі важливі моменти:

  • Вода. З її допомогою можна розмочити залишився клей, але якщо він дуже добре прилип, то вода в такому разі може не допомогти.
  • Розчинники. Це досить хороший спосіб, але досить небезпечний. Не слід використовувати речовини з високою концентрацією, наприклад, ацетон, він дуже агресивний до скляних поверхнях.
  • Бензин. Перед нанесенням на скло, де залишився клей, слід розбавити його водою. Також дивіться не наробіть райдужних розводів.
  • Спирт. Найкращий з усіх способів і не такий небезпечний. Він відмінно впоратися з клейкою поверхнею і без шкоди для скла видалить зайве.
  • Аміак. Дуже добре справляється з ремонтних (будівельних) клеєм. Видаляє тонування разом з клеєм, але потрібно бути обережним і захистити інші поверхні машини від попадання аміаку. Після зняття необхідно добре протерти скло спиртом.
  • Таким чином видалити залишився клей з скла після зняття тонувальної плівки можна з допомогою шпателя, але перед цим обов’язково необхідно змочити місця з залишками клею мильним або іншим розчином з представленого списку.

    Мало хто знає, але залишки клею, як від тонування так і інших наклейок відмінно видаляються універсальної мастилом WD-40.

    Як бачите процедура зняття тонування не з простих процедур, тому якщо затемнення плівки на склі вашого авто в межах допустимих норм і не хотілося б регулярно знімати для переклеивания, то рекомендуємо дотримуватися декількох порад.

    Як потрібно доглядати за тонованим склом автомобіля

    Якщо ви хочете, щоб тонування служила вам довго, то потрібно виконувати деякі рекомендації по її догляду:

  • Не рекомендується залишати вікна автомобіля відкритими протягом 5 діб після того як затонируете скла.
  • Не потрібно мити внутрішню сторону скла протягом до 3-х тижнів після поклейки плівки, це робиться для того, щоб шар клею добре приклеївся до скла.
  • Прагнути не торкатися краю плівки на склі, щоб не пошкодити їх, щоб потім вона не почала злазити.
  • Після кожної мийки в обов’язковому порядку потрібно протирати скло не залишаючи води.
  • Під час миття скла не користуватись щітками, щоб не пошкодити тонування.
  • Не наносити спеціальні миючі засоби, які містять нашатирний спирт.
  • Почистити плівку можна будь-яким засобом тільки для ручної мийки в співвідношенні 30 грам кошти на 1 літр води.
  • Догляд за стеклами з тонуванням просто необхідний, якщо ви не зрадите особливого значення цьому, то ваша плівка швидше прийде в непридатність і як наслідок необхідна її заміна, що негативно позначиться на вашому бюджеті і нервових клітинах.

    Як бачите, способи зняття тонувальних плівок зі стекол автомобіля досить різні. А видалення тонувальної плівки нічим не відрізняється від видалення плівки ПВХ на кузові. Тому, щоб не завдати шкоди своїй машині, потрібно бути гранично обережним при їх видаленні. Також при покупці плівки варто звертати увагу не тільки на вартість, але і на її якість адже від нього потім буде залежати тривалість служби і складність видалення тонування.