Що робити, якщо машина сіпається?

2786

Всі автовласники можуть зіткнутися з такою проблемою, на холостих обертах двигуна машина смикається, але рушає відмінно і на швидкості все чудово. Це говорить про те, що могли з’явитися поломки в системі запалювання або паливній системі, наприклад, може загорітися лампочка check engine. Значок «чека» є сигналом на який потрібно звернути увагу приділити час для перевірки технічного стану авто щоб знайти причину несправності.

Смикається інжектор

Проблема з шарпаниною автомобіля особливо актуально після декількох років експлуатації. Коли при запуску холодного двигуна або по мірі прогріву, раптом з’являється «провал» обертів, з різницею в кілька секунд. Обороти різкими стрибками стрибають в діапазоні 1300-500. При подальшому прогріві провали зникають, обороти двигуна відновлюються, і можуть не з’явитися до наступного «холодного» запуску. Така поведінка може ввести в ступор навіть бувалого автовласника. Причиною такого дивного поведінки автомобіля може виявитися датчик температури. Його слід замінити.

Досить часто такі проблеми виникають саме в двигунах, на яких встановлено електронний впорскування палива і це пов’язано з підсосом повітря. Трапляється, з-за того, що блок управління розраховує не вірне кількість повітря, яке повинно надходити в циліндри і, враховуючи стан додаткового ряду датчиків, так само відкриває на певний час електромагнітні клапани інжекторів. В результаті надходження зайвого повітря, датчик дросельної заслінки показує, що він не повинен там бути, а датчик температури дає свідчення, що двигун вже не в режимі прогріву, значить паливо потрібно лити менше, в результаті комп’ютер збивається і не розуміє, що робити з гаком повітрям.

Причиною різких стрибків оборотів, яка так само зустрічається на двигунах з уприскуванням — заедающий клапан вентиляції картера двигуна.

Порушення автоматичного регулювання системи живлення призводить до того, що обороти двигуна з періодичністю приблизно 3 сек. змінюються: то 1200 об/хв, то 800 об/хв

Смикається карбюратор

В карбюраторних двигунах причина різкої зміни обертів двигуна може стати неправильне регулювання серводвигуна, завдання якого відкривати дросельну заслінку. Потрібно відкрутити на серводвигателе регулювальні гвинти, привід якого рухається в такт зі стрибками обертів, якщо все налаштувати, такі стрибки відразу зникнуть.

Ця поломка зустрічається виключно в тих двигунах, де багато народні “умільці” намагалися щось регулювати без будь-якого знання, наприклад, щоб знайти гвинт, яким регулюються холостий хід на карбюраторі, помалу крутять всі гвинти підряд.
У тому випадку, якщо двигун на них ніяк не реагує, все потрібно повертати в той стан, в якому вони перебували. А то потім зрозумієте, що в одному режимі роботи трапляються провали в газі, обороти починають плавати, витрата палива значно збільшується.

Загальні рекомендації по пошуку причини смикань

  • Слід перевірити дроти і котушку запалювання.
  • Перевірити стан і поміняти свічки.
  • Вчасно перевіряти і змінювати паливні та повітряні фільтра.
  • На карбюраторних авто перевірити момент запалювання.
  • На інжекторних двигунах причиною може бути засмічення форсунок і радий не вірних показань датчиків.
  • Смикається дизель

    На дизельних двигунах проблему з дерганием машини можна помітити не тільки на холостому ходу. У це складно повірити, але причина одна — в результаті заїдання рухомих лопаток в живлячому насосі. Заїдання може відбутися тільки із-за іржі, яка може з’явитися з-за води в паливі. Зазвичай таке часто трапляється з тими машинами, які довго стоять (особливо в зимовий період). Що б уникнути існує список рекомендацій на той випадок, якщо ви збираєтеся ставити свій дизельний автомобіль на тривалу стоянку. У такому разі ллють спеціальні присадки в паливо, а сибірські автомеханіки часто заливають в паливний бак невелика кількість спеціального моторного масла, це сприяє м’якою роботі ТНВД.