Слабкі місця Хендай Крета

586

Виробництво кросовера Хендай Крета почалося в 2016 році на заводі під Санкт-Петербургом. Автомобіль оснащувався двома бензиновими двигунами об’ємом 1,6 і 2,0 літра і шестиступінчастою механічною або автоматичною коробкою передач. Приваблива ціна (близько 1 млн. рублів) і престижна торгова південнокорейська марка виробника забезпечили непоганий попит на цей автомобіль. Статистика поломок Хундай Крета має позитивну тенденцію, адже вона досить мала і найчастішими зауваженнями є: схильність пластику до подряпин, негативні особливості в роботі електроніки, проблеми з кузовом (швидко з’являється іржа).

Машини на вітчизняних дорогах експлуатуються не більше двох років, і за цей час накопичилася статистика з позитивних і негативних відгуків, інформації про недоліки та слабкі місця Креты, на підставі яких можна зробити певні висновки з приводу того, чи варто купувати цей автомобіль.

Двигун. В цілому робота мотора нарікань не викликає. Незважаючи на те, що двигун стоїть такий самий як на Кіа Rio, витрата палива тут трохи менше — приблизно 7-8 літрів на 100 км по трасі. Однак, в зимову пору витрата палива різко зростає з 11 до 18 літрів на сотню. Також багатьох кретоводов хвилює той факт, що після обкатки в 10 000 км перевитрату бензину ніяк не падає, як по ідеї повинно бути. Причому відбувається це незалежно від стилю їзди. Переважна більшість власників Хендай Крета помічають, що свідчення витрат по бортовому комп’ютеру сильно відрізняються від розрахунку за чеками.

Щоб такого не відбувалося рекомендується після кожної поїздки скидати свідчення витрат.

Також власниками Креты 1.6 механіка був відзначений недолік з приводу поганої динаміки. Двигун погано тягне на середніх оборотах, повністю віддавати всю потужність здатний тільки в діапазоні від 4000 до 5500 об/хв. У результаті чого ускладнюється обгін.

Алюмінієві циліндри швидко зношуються, а їх, як відомо, практично нереально розточити. Що ж стосується двигуна 1,6 літра, то незважаючи, що в моторному відсіку є шумоізоляція, на швидкості 80 км/год, починає гудіти мотор. І ще, як мінус — відсутність захисту двигуна. Так що знадобиться або додатково її купувати, в іншому випадку виникає ризик пробити картер.

Радіатор. Відсутній сітка на решітці радіатора, без сітки безпечна експлуатація радіатора скрутна. Це значний, але не критичний недолік.

Салон. Так як виробник намагався заощадити, то для обробки використовувався недорогий твердий пластик. Хоча обробка виконана привабливо, пластик дуже сильно схильний до виникнення подряпин. Крім цього поширеною «хворобою салону» Крета є появою «цвіркунів», особливо в холодну пору року. Їх водієві доводиться усувати самостійно. Саме часте місце де селиться цвіркун” — на стику центрального тонеля з торпедо. Найчастіше там або підкладають шматок папірця (тимчасове рішення) або просто проклеюють антискрип.

Навіть в топової комплектації відсутній круїз-контроль, але він є в «мізках» автомобіля, тому встановлення кнопок на кермі вирішує цю проблему з втомою в дорозі при довгій поїздці.

Власниками перших Крет, що зійшли з конвеєра, були помічені дивацтва в роботі клімат-контролю. Проблема з кліматом полягала в тому, що система в автоматичному режимі повільно охолоджує салон в жарку погоду, а взимку повільно прогріває. Та й загалом враження від управління різноманітністю функцій теж складається не найкращим чином. Пересіли з Ріо або Туссана не можуть розібратися як правильно керувати і налаштовувати обдув. Найбільше труднощів виникає з питанням, як відключити автоматичну функцію обдування лобового скла холодним повітрям. Саме тому і з’являються питання з приводу прогріву салону. Щоб не виникало питань, як швидко прогріти салон в холод, просто користуйтеся не автоматичною настройкою, а ручної, адже автомобіль в першу чергу намагається усунути запотівання стекол, тому дме на них холодом.

Ущільнювач дверей дубіє в сильний мороз, що погано позначається на закритті дверей, адже і без того Крета має недостатнє ущільнення дверей знизу.

Окремо варто згадати відсутність шумоізоляції, тому якщо захочете тихої їзди, після 3000-3500 тис. оборотів, обов’язково доведеться як мінімум зробити шумоізоляцію дверей і колісних арок.

Кузов. Зварні шви подекуди кривуваті, але на щастя на міцність кузова це не впливає. У відгуках, де обговорюють недоліки Хендай Крета, згадується часта поломка замка багажника, втім, як і самої двері багажника, яка перестає закриватися з першого разу через 3-4 тижні експлуатації авто. Така проблема тягне вискакування помилки про незакриті двері. Багато автовласників самостійно намагаючись вирішити цю проблему, пробують відрегулювати упори багажника. Після цього проблема частково усувається.

Помітні вогнища корозії металу починають утворюватися ще в перші 3-4 місяці експлуатації автомобіля. Сприяє такому “косяка” нерівномірна, а в деяких місцях дуже тонка товщина шару лакофарбового покриття. Ця недоробка буквально підняла хвилю обурень автовласників. Виробник оперативно відреагував на проблему, давши вказівку дилерам перефарбовувати їх або змінювати пошкоджений елемент на автомобілях, випущених з липня по грудень 2016 року. Будемо сподіватися, що це результат збою в технологічному ланцюжку в означений період, що порок ліквідовано і не стане масовим явищем.

Особливою “ложкою дьогтю” виявилася задні двері (двері багажника) — вона швидко гниє. На щастя хвороба не масова і виробник про таку проблему знає, тому дав дилерам вказівки прибрати вогнища корозії і перефарбовувати деталі по гарантії.

До недоліків можна віднести — площа обігріву лобового скла, вона менше площі очищення під двірники (ергономіка непродумана). Також передні стійки вийшли більшими, часто за ними можна і не побачити пішохода, що може призвести до сумних наслідків. Відсутній автоскладывание бічних дзеркал, що в міській експлуатації теж недолік.

Незначним мінусом є недостатня міцність бамперів. Хоча нижня частина зроблена з гуми і не боїться ударів об бордюр, при парковці біля дерев, стін будинків і інших автомобілів, необхідно бути гранично акуратним, оскільки можна пошкодити бампер.

Шини. Датчики шин «живуть власним життям», неможливо відключити систему контролю тиску повітря в шинах, і миготливий значок датчика TPMS буде довго муляти очей. Глюк найбільш часто помічений при мінусових температурах. Приміром, в мінус 30, можуть показати нестачу повітря в шинах.

Фари. В задніх фарах деяких автомобілів Hyundai Creta може з’являтися незначна кількість конденсату (також він з’являється в передніх і навіть противотуманках). Ті власники Креты, в яких траплялася така ж проблема, після тривалого вивчення причини прийшли до висновку, що волога виділяється з-за нещільної гумки між фарою і корпусом — її треба поміняти, або просто лампочки нещільно прилягають до відбивача. Це типова проблема корейців, яка ще була успадкована від Соляріса. На жаль, виробник Хенде вніс зміни в гарантійну схему згідно з якою запотівання фар не усувається по гарантії.

Електроніка. Датчик температури зовнішнього повітря у Креты не розрахований на експлуатацію автомобіля нижче ніж -39 °C. Так як вже при мінус 40 він вам нічого не покаже.

Також відсутні такі «радості» як підсвічування кнопок на дверях, що сприяє тому, що в нічний час припадає на дотик відкривати двері. До того ж і так у невеликого за обсягом підсвічування бардачка теж відсутня.

Перебої в роботі іммобілайзера. Також багато власників Крет стурбовані тим, що їх машина з двигуном 1.6 л не заводиться з першого разу. Як правило у таких випадку на панелі інструментів загоряється значок іммобілайзера. Після повторного запуску, все приходить в норму і двигун запускається. Така проблема виникає внаслідок особливості роботи штатного блокувальника паливного насоса. Але іноді причина може ховатися у відмові системи бачити ключ у замку запалювання.

Довільне моргання фар. Багато автовласників помічали, що при роботі на холостих обертах довільне мигання фар з одночасним односекундним періодом миготіння підсвічування панелі приладів. Вважають цю проблему черговий недоробкою, але насправді, така поведінка електроніки прописано в керівництві по експлуатації, і є наслідком економії енергії при подсевшем акумуляторі.

Рульова рейка. При їзді по наших путівцях, вона розбивається вже на 30 тис. км. Проблема проявляється в тому, що якщо качати кермом — з’являється постукування, коли дивитися знизу, то є помітні патьоки. Виробник відреагував на цю проблему і на моделі більш нових випусків (2017 року) встановлюють посилені вузли, а більш ранні (з 2016) ремонтують по гарантії.

Також це стосується і роботи електропідсилювача: легкий кермо, крутиться на малих швидкостях одним пальцем, однак зусилля зростає з набором швидкості.

Коробка передачі (АКПП). На авто з пробігом вище 30000 км, в холодну пору року при температурі повітря -10°С виразно чути «стусан» при включенні передачі заднього ходу. При недовгому прогріві авто стусани пропадають.

Що в підсумку…

Підводячи підсумок можна сказати, що в цілому машина відповідає заявленій ціні від виробника. Хоча автомобіль вийшов сируватим і не позбавлений «дитячих хвороб». В цілому Крета отримала більше позитивних, ніж негативних відгуків. Також слід зазначити, що авто з двигуном 2.0 зарекомендували себе краще, ніж 1.6. Багато задоволені експлуатацією так як незважаючи на “дрібниці” і невеликі “косяки”, за такі гроші автомобіль вийшов непоганим і злегка псують настрій тільки косяки збирачів, а також незначні особливості і “глюки” з електронної частини.

В подальшому, з виявленням різних недоліків і болячок у Крете їх власниками, які скаржаться в коментарях на форумах, стаття буде доповнюватися, щоб зібрати максимально правдиві дані щодо надійності цього авто.