В очікуванні повітряного uber: водневий аерокар cityhawk змінив дизайн

81

Розробкою аеромобілів сьогодні займаються сотні стартапів і багато великих автомобільні компанії — міська мобільна авіація обіцяє стати в майбутньому високоприбутковим бізнесом. Urban aeronautics просунулася далі багатьох, так як займається розробкою своєї літаючої машини вже більше 15 років. Саме вона запропонувала дуже популярну сьогодні концепцію аеромобіля без крил і відкритих роторів, який в теорії міг би приземлитися на звичайне паркувальне місце і з нього ж піднятися в повітря.

Минулого року, коли ми вперше розповідали про cityhawk, його дизайн був досить старомодним, немов його малювали в 70-х роках минулого століття. Тепер же літаюча машина отримала новий, куди більш сучасний і стрімкий вигляд, але при цьому помітно додала в розмірах: якщо раніше її можна було порівняти з великим кросовером, то тепер — з комерційним фургоном. Актуальна габаритна довжина cityhawk – 7,7 м, ширина — 2,58 м, висота — 4,42 м. У звичайний гараж такий апарат вже на закотиш, але він все ще пропорційний міському середовищі і не вимагає спеціальної злітно-посадкової інфраструктури.

Cityhawk приводиться в рух двома роторами, розташованими паралельно землі в передній і задній частинах корпусу апарату. Напрямок руху задається за допомогою системи заслінок, розташованих над і під роторами. Кожен ротор обертає електромотор потужністю 700 квт (952 к.с.). Електроенергію дають водневі електрохімічні генератори (їх буде поставляти американська компанія hypoint). Три бака, розташовані вертикально за пасажирським відсіком, вміщують 1000 л водню. Запас ходу на одній заправці – 150 км, максимальна швидкість — 234 км/ч. Максимальна висота польоту — 5,5 км.

Споряджена маса cityhawk – 1170 кг, вантажопідйомність — 760 кг.салон після редизайну розрахований на п’ятьох осіб, включаючи пілота (раніше втрутив шістьох). В якості опор використовуються три стійки на коліщатках. Управління в значній мірі автоматизовано, але повністю безпілотний режим не передбачений — розробники вважають рівень сучасних технологій для цього недостатнім. Cityhawk готовий літати в будь-яку погоду і витримує сильні пориви вітру. На випадок аварійного приземлення є вистрілює парашут.

Незважаючи на високий ступінь готовності cityhawk і щедре фінансування від інвесторів, компанія urban aeronautics поки не готова сказати, коли почнеться серійний випуск аерокара. Перші екземпляри, швидше за все, надійдуть у розпорядження екстрених служб, і у компанії вже є від них заявки на cityhawk, а економічно вигідні цивільні польоти, вантажні та пасажирські, стануть можливі тільки після освоєння масового виробництва і затвердження правил експлуатації подібних пристроїв, які теж поки знаходяться в розробці.